TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Oregon (USA): Co tu mají lepší…

Written By: Tomáš Hubálek - Sep• 05•09

V první části jsme se vypsal z toho, co všechno tu vnímám spíše negativně a teď bych hrozně rád napsal, co všechno tu mají lepší…

Zátky od piva

Twist zátky (pivo otevřete pootočením zátky, která vypadá stejně jako ta naše, ale jde otočit) od piva jsou naprosto dokonalé. Otevřít pivo, aniž bych se musel shánět po otvíráku je těžká pohoda. Ať už to sakra zavedou taky u nás.

Semafory na druhé straně křižovatky

Tohle je věc, která se asi u nás nezmění, ale fakt toho lituju. Semafor nutící mě k lámání páteře zakláněním hlavy je přežitek. Vždycky se dobře zasmějeme, když si vzpomeneme na jednoho našeho kolegu, který tu jel a jel a zastavil těsně před semaforem, a zakláněl hlavu, tak jak byl zvyklý od nás. Bohužel stál uprostřed křižovatky 😀

Automatická převodovka

Nikdo mě nikdy nepřesvědčí, že manuální řazení je lepší. Není a není a není. Kdo to tvrdí, ten by si to měl na čtrnáct dní vyzkoušet. Mě prostě onanie s řadící pákou nebaví, považuju to za přežitek.

Značení ulic

Na sebe kolmé ulice, z nichž polovina jeden směr je číslovaný a kolmý směr má jméno je geniální. Na orientaci. Prostě jsme na 220th a potřebujete se dostat na 181st, tak prostě jedete až tam jste. Pak se dáte buď na sever nebo na jih a jste na zadané adrese. Zkuste tohle udělat ve Frenštátě. Bez mapy to nedáte.

Značení dálnic

Dálnice nejsou z Prahy do Brna, ale ze severu na jih nebo z východu na západ. Kompas v autě spolehlivě určí, jestli jedete správně nebo ne. Geniální a jednoduché.

Cubicles

Tohle je určitě kontroverzní téma, ale já osobně bych svoje pracovní místo v česku okamžitě vyměnil za cubicle, který mám tady v Greshamu. Na první pohled je cubicle vysmívaná věc (každý, kdo čte Dilberta se s ní setkal), ale klid na práci tu mám nesrovatelně větší, než v naší kanceláři. Zajímavé je, že manageři (i celkem vysoko postavení) mají svůj cubicle úplně stejný (co do velikosti nebo umístění), jako všichni ostatní. Přestavte si několik velkých tělocvičen vedle sebe plných pracovních míst, velikosti 3×3 metry. Tak to tu vypadá.

Pro připomenutí přikládám video, které jsem natočil před třemi lety (a stále to tu vypadá úplně stejně)

Pomerančový džus, který není z koncentrátu

Jak jsem si dřív stěžoval na to, jak je všechno sladké, tak u tohohle džusu to nevadí a naopak má úžasnou chuť. Kalifornské pomeranče přímo zpracované na džus. Krabice se uchovávají v chladícím boxu, 1.8 litru vyjde asi na tři nebo čtyřu USD. Lahoda.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

One Comment

  1. 3rojka says:

    Zátky od piva jsou asi t nejpozitivnější so jsi napsal ale to pro mě není problém, protože nosím otvíráka moc piva nevypiju. Semafory na drué sraně nejsou problém ale taky se mi jednou stalo že jsem na křižovatce chtěl dojet až k semaforu a to by se asi u nás mohlo stávat často. Ještě lepší je to Down Under kde majsemafory před i za. Proto máme hezčí města protože nemáme značení ulic do pravých uhlů.

    Ale hlavně automat je pro ženské, stejně si v autě nemůžeš číst, tak to řazení je tam aby ses nenudil. Leda že bystu volnou ruku potřeboval k onanii, ale mě stačí ta s řadící pákou. Osobně sem z automatem jezdil rok a potom sem si půjčoval manuál jenom pro zábavu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *