TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Jo Nesbo – Syn – Recenze

Written By: Tomáš Hubálek - Oct• 14•15

Zítra je velký knižní čtvrtek a jedna z knížek, na kterou se můžete těšit je další kniha mého oblíbeního autora Jo Nesboho, která se jmenuje Syn. Knížku mi jako e-knihu k recenzi poskytla Kniha Zlín (čímž jí za to děkuju).

Na rozdíl od Krve na sněhu je to tohle čistokrevný Harry Hole s trochu jinými postavami. Hole ani jiné postavy ze série o HH tam samozřejmě nefigurují, zato všechny známé rekvizity a vypravěčské postupy ano. Spiknutí, geniální policista, brilantní stážistka, neznámý “levák”, magický Syn a drogová mafie v čele s tajemným Dvojčetem. A Nesbo opět jako geniální vypravěč, který dokáže ze stejných surovin umíchat pokaždé jiný a pokaždé skvělý koktejl.

Příběh začíná tím, že se v Osloském vězení seznámíme se Sonny Lofthusem, narkomanem a synem zemřelého policejního komisaře Aba Lofthuse, který posledních 12 let žije ve moderním norském vězení. Sonny je ostatními vězni považován skoro za svatého muže, který je dokáže vyslechnout a dát jim odpouštění.

Během jedné takové zpovědi se však dozví zásadní informace o okolnostech smrti svého otce a rozhodne se vzít spravedlnost do svých rukou. Uprchne z vězení a rozjede neuvěřitelnou jízdu na jejímž konci je (zcela podle očekávání) překvapivé rozuzlení. Příběh doplňují nečernobílé a výborně prokreslené postavy zkušeného policejního komisaře, policejní elévky, ředitele věznice a Osloského drogového podsvětí. Postavy jsou tak zajímavé, že bych si i rád přečetl nějaký sequel, kde budou vystupovat ty, co na konci příběhu zbyly.

Závěr:
Kniha se směle může měřit s nejlepšími Holeovkami, takže dávám 100%

P.S. Jako bonus přikládám i obligátní trailer, který tentokrát není tak úplně mimo jako obvykle 😉

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *