TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Picodas CZ TOPO 50 v3 (Mountfield) vs. GPS Mapy zdarma

Written By: Tomáš Hubálek - Jan• 30•07

Jak jsem psal už před časem, koupil jsem si v USA GPS přístroj Garmin eTrex Legend za skvělou cenu 125 USD. Mapy nahrané v přístroji byly pouze pro USA a tak u nás jsem byl nucen používat mapy poskytované zdarma.

K vánocům jsem si napsal o Picodas CZ TOPO 50 v3 distribuovaný společností Mountfield.

Můj první dojem z map byl skvělý, protože pokrytí touto mapou je ve srovnání s mapami zdarma o několik řádů lepší. Máte k dispozici dokonce i názvy ulic a to i v tak malých městech, jako je Frenštát nebo Choceň.

Hned první multicache, kterou jsem pomocí této mapy řešil mě přesvědčila o tom, že tato mapa smysl má. Poměrně správné zakreslení lesního porostu a dalších orientačních bodů umožnila velice snadnou navigaci ke geokešce (což s předchozí mapou nebylo možné).

Na druhou stranu tato mapa obsahuje značné nepřesnosti zejména týkající se POI, takže v této oblasti je rozhodně ještě co dohánět.

Naštěstí Picodas uvolnil upgrade i této mapy nazvaný CZ TOPO 50 v3.1, který si můžete stáhnout zde.

Celkově bych řekl, že tato mapa je rozhodně lepší než nic a za cenu cca 1500 Kč, dostane slušné pokrytí České republiky, které pro turistiku a geocaching rozhodně postačí.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *