TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Tohle přece nemůže nikdo chtít…

Written By: Tomáš Hubálek - Oct• 31•07

Přečetl jsem si článek o souboji filmových studií se svými zákazníky a jsem zděšen. Člověk si musí koupit hardware se desítky tisíc aby si mohl přehrát film ve vysokém rozlišení a ještě ho při tom budou šikanovat.

Velké firmy investují obrovské peníze do ochrany, jiné firmy se snaží ochranu prolomit. Tolik času a peněz, které nepřinášejí žádnou hodnotu. Žádná ochrana není neprolomitelná a jakmile se jednou prolomí, film se na net stejně dostane.

Copak proboha všichni producenti zábavy nechápou, že za filmy už se nikdy nebude platit tak moc, jako dřív?

Proč jsou úspěšná DVDčka u novin za dva dolary? Protože 500 000 x 2 USD je mnohem víc než 2 000 x 20 USD. To je triviální poučka z mikroekonomie.

Pokud mě ilegální získání filmu z netu bude trvat hodinu, nezaplatím sice nic, ale kvalita bude nejistá a ztratím čas a nebo si ho legálně budu moct za směšný poplatek pořídit ihned, tak není co řešit. Náklady na elektronickou distribuci prudce klesají a doba disků (ať už jakýchkoliv) je minulostí.

Vykašlete se na DRM a udělejte něco pro zákazníka. On u vás bude rád nakupovat…

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *