TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Bumerang: Výroba – jaký zvolit plánek (IV.)

Written By: Tomáš Hubálek - Aug• 18•04

Nyní když máme materiál, vybereme k němu odpovídající plánek. Stránek s plánky je po internetu mnoho, ty nejvýživnější uvádím na konci spotu.

Volba materiálu a plánku jsou jednou z nejdůležitejších částí procesu výroby bumerangu. Když si vyberete plánek, který neodpovídá použitému materiálu, bumerang nebude létat správně. Je totiž třeba vždy vzít v úvahu vlastnosti použitého materiálu (hlavně hustotu a tloušťku). Na jednom polském situ jsem našel velice zajímavé pravidlo které říká, že na tloušťka materiálu může být maximálně 20% šířky ramena, jinak že bude bumerang fungovat špatně.

Takže v našich podmínkách budete nejspíš hledat plánky z MDF nebo z překližky. Plánky z MDF najdete např. u AjFy (já vřele doporučuju AjFu B, je velice snadný na vyrobení a dobře létá, když ho pěkně vybrousíte smirkem do hladka a natřete). Z 4 mm překližky je úplně skvělý Beat Mini a špatný není ani Easy.

Dobrý site na hledání plánků je francouzský Boomerang Passion (nebojte hledací engine je v angličtině).

Další sity s plánky:

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *