TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Bumerang: Výroba – jaký materiál na výrobu? (III.)

Written By: Tomáš Hubálek - Aug• 12•04

V přechozím dílu jsem vás vyzval abyste se naučili házet a protože to teď nejspíš umíte, zkusíme si udělat vlastní bumerang.

Není to nic složitého, dobrý bumerang se dá udělat opravdu za pár korun a ještě budete mít radost z vlastnoručního originálního výrobku. První věc, kterou je třeba vyřešit je volba vhodného materiálu. Materiály, který u nás připadají v úvahu jsou tyto:

  • MDF/HDF deska tloušťky 3 mm – MDF/HDF deska je velice snadno dostupný materiál, pro začátečníka vhodný. Výhodou je dostupnost (koupíte ji v Baumaxu např. pod názvem Sololak, nebo se zeptejte v nejbližším stolařství). Deska, kterou sháníte má z jedné strany takovou bílou/nebo vzorovanou vrstvu, z druhé strany má barvu pilin. Cena se pohybuje pod 100 Kč za metr čtvereční.
  • Obyčejná překližka – taky se dá vysomrovat ve stolařství nebo koupit v prodejně se dřevem (Dřevoprodej). Ne každá je vhodná, důležité je aby nebyla zkroucená a taky záleží na tom z jakého je dřeva. Vhodné (podle AjFy) jsou bříza, dub. Malou nevýhodou takovéto překližky je to že není z mnoha vrstev a proto je méně pevná. Užívaná tloušťka od 4 mm
  • Modelářská/Letecká překližka – vynikající materiál, bohužel docela drahý a ne všude dostupný. Ptejte se v dobrých modelářských obchodech. Užívaná tloušťka od 4 mm do 6 mm.

Kromě výše uvedených materiálů se v zahraničí používají kompozitní materiály jako ABS nebo GFEC, ale jejich prach není zrovna moc zdravotně nezávadný a u nás jsou také špatně k sehnání…

Více informací o materiálech najdete také na stránkách Lubina nebo Ajfy.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *