TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Chci pořádného původce po České Republice…

Written By: Tomáš Hubálek - Jul• 16•04

Chystáme se s manželkou na dovolenou po Čechách a protože se nám na mnoha cestách osvědčil průvodce Lonely Planet, říkal jsem si, že bych potřeboval něco takového pro Českou Republiku. To jsem netušil že chci tak moc a že si všichni snad myslí, že Češi mají znalost ČR geneticky danou…

řHledal jsem v několika knihkupectvích a nic rozumného. Nejlepší výsledek byl "… no to je velice zvláštní přání. Máme tu třeba Velkou cestovní knihu, 777 hradů a zámků v ČR, 666 kostelů a kapliček v ČR, 555 nejkrásnějších… nebo tu máme Průvodce po ČR v 15 svazcích s velmi detailním popisem.".

V nakladalství Svojta & Co. přeložili Lonely Planet Západní Evropa (tam to končí od východu Německem a Rakouskem) a Lonely Planet Východní Evropa (tam to začíná od západu Polskem a Slovenskem). ČR teda podle nich není asi ani na východě, ani na západě a přitom originální Lonely Planet Eastern Europe Českou Republiku obsahuje.

Nakonec teda asi vypláznu 600 až 800 Kč za Lonely Planet Czech and Slovak Republics a budu rád. Ach jo, nevím jak vy, ale já neznám ČR o nic lépe než třeba Slovensko a opravdu by se mi nějaký kvalitní průvodce hodil…

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *