TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Chov potkanů: Co budeme potřebovat?

Written By: Tomáš Hubálek - Sep• 08•04

Chov potkanů je nepochybně zábavná činnost, ale abychom ji mohli provádět tak, aby se to líbilo i té nebohé němé tváři, měli bychom na to být patřičně vybaveni.

Nejdůležitější je místo, kde budeme potkany chovat. Nám se za ty roky nejvíce osvědčila prostorná ptačí klec (resp. dvě klece spojené jakousi "trubkou"). Neděste se relativně vysoké ceny za klec (dobrá klec stojí od 600 Kč až do 1000 Kč i více), rozhodně se to vyplatí. Akvárium, za příliš dobré nepovažujeme, protože méně větrá a potkani po něm nemůžou šplhat (což jinak dělají s velkou oblibou).

Dále budete potřebovat přepravku, napáječku a spoustu starých hadrů.

Jako podestýlka se nám nejvíce osvědčil Asan (což je podestýlka udělaná ze starého papíru s příměsí něčeho jako Silicagel), protože je naprosto nealergický a nezávadný a perfektně saje pachy a moc neprasí.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

One Comment

  1. Zůza says:

    Myslím, že tady se to mohlo trochu rozvést třeba i na velikost klece. Ještě jsem neviděla vhodnou klec pro potkany za 600Kč, ty začínají snad až činčilou elox menší a větší, pokud tím není myšlena klec bazarová. A asan, pokud dobře vím a čtu je vyroben ze zbytků nepoužitých dámských vložek a dětských plen a že saje perfektně pachy, to bych taky netvrdila. Možná u dvou samic, u chlapáků jsou to vyhozený peníze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *