TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Graf vývoje sazby PRIBOR 3M od roku 1993 až 2007

Written By: Tomáš Hubálek - Jan• 26•08

Nečekejte ode mě žádnou ekonomickou analýzu, tohle je jen stupidní graf udělaný na základě dat získaných od ČNB.

Tenhle graf však může být zajímavý pro každého, kdo se zajímá o mHypotéku. Ta v jedné ze svých variant má totiž úrokovou sazbu navázanou právě na sazbu PRIBOR 3M.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

8 Comments

 1. Vindra says:

  No vypada to hrozive, nicmene ty vysoke urokove sazby v 96 roce byly zpusobeny pevnym kurzem menoveho kose k KC (jak my vysvetlil Vita. Spis bych se podival na historii urokovych sazem v nejake vyspele zemi (Nemecko, USA) nez brat graf z obdobi transformace.

 2. Tom says:

  [1] Jo to je jasné, že to je outlayer, nicméně chtěl jsem vědět, v jakém rozmezí se to kdy pohybovalo.

  mBank hypotéka s proměnlivou úrokovou sazbou mě přijde celkem zajímavá, celkem o ni uvažuju, přijde mi to jednodušší než spekulovat na to že vydělám na fixní sazbě.

 3. skun says:

  Jen bych doplnil, že sazbu vázanou na probor lze získat také u Volksbank. Bude třeba porovnat marži na priboru a poplatky obou bank (mBank nulové). Souhlasím s tím, že při dnešní ceně hypotéky bude výhodnější jít do sazby vázané na pribor, než do dlouhého fixu.

 4. Tom says:

  [3] Zajímavá informace, díky za ni. Marže u mBank (alespoň pokud jde o moji smlouvu je to 0,9% bodu). Vliv má mimo poplatků ještě algoritmus, kterým se určuje tato sazba, protože i když poslední tři měsíce PRIBOR mírňounce rostl, tak já mám zatím sazbu stále stejnou (jde o to, že rostl mírně, ne dost na to, aby se sazba upravila).

 5. diocles says:

  Malá aktualizace: 2010 marže mBank 3,39% + 1,3% PRIBOR 3M. To vše u úvěru na 70%. Celkem nic moc. Brzo mě asi čeká změna.

 6. Jirka says:

  Dík za graf, ušetřil jsi mi dost času

 7. Katka says:

  Taky jdeme do hypotéky mBank. Zajímavé je podívat se co si ČNB myslí o prognóze PRIBORU http://www.cnb.cz/cs/menova_politika/prognoza/index.html je to,až dost dole na stránce. Bude růst na 2% v r.2012.Zvažujeme fix na 3 roky.

 8. Piskot says:

  Pokud ma nekdo zajem tak tady http://pribor.piskot.me/ jsou aktualni sazby pribor (mesicni a tri mesicni prumery), aktualovano denne z CNB a prepocteno na hodnoty mBank (360vs365 dni). Plus porovnani se sazbou mBank z minuleho mesice (pro zjisteni zmeny variabilni sazby).
  Zatim v testovaci verzi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *