TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Jedovaté jmelí? Do tří kuliček prý není nebezpečné…

Written By: Tomáš Hubálek - Mar• 06•06

Obrázek jmelíVčera Thea možná snědla jednu kuličku jmelí. Volal jsem 112, tam mě přepojili do Ostravy asi na policii, kde jsem jim to vylíčil. Na to mi řekli že mě přepojí na záchranku (do Ostravy). Vylíčil jsem to opět. A že mě zase přepojí, tentokrát do Nového Jičína. Tam jsem to zase vylíčil. A že si mám zavolat na dětskou pohotovost do Nového Jičína.

To už jsem rostl. Na pohotovosti to nikdo nebral. Tak volám ještě jednou na 112, ať mi řeknou číslo na jinou dětskou pohotovost. Paní byla velice výřečná a že ať raději jedeme do špitálu a pokusíme se vyvolat zvracení. Z toho jsem moc nadšený nebyl a nakonec se mi podařilo vydindat číslo na Toxikologii někde v Praze.

Tam mě paní uklidnila, že ani u tak malého dítěte (15 měsíců) není do tří kuliček jmelí problém. Ať dáváme hodně pít, že zas tak moc jedovaté není.

Uf, docela jsem si oddychnul. Dopadli jsme lépe, než paní z článku na Rodina.cz

P.S. Informaci zde uvedenou si prosím v každém případě ověřte. Nevím, jak se paní, která mi to zdělila jmenovala, nemohu se na ni tedy odkazovat. Nicméně, pokud to bude jedna kulička, asi se nemusíte moc zneklidňovat.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

6 Comments

 1. Lukas says:

  A zkousel jsi zadat ticket do OVSD?!

 2. ghfh says:

  docela dobrej pribeh

 3. petravalova says:

  Moc děkuji za tento článek. Dcera dnes přišla ze školky a říkala mi, že ji jedna holčička dala v lese hrozinky. Podle obrázků ukázala na jmelí. Snědla 3 kuličky. PRÝ! Je hodinu a půl po požití a nic, tak snad to bude v pořádku. Zatím jsem nikam nevolala.
  Moc děkuji

 4. Tom says:

  Tak doufám, že bude holčička OK. Držím palce.

  Tom

 5. kateřina says:

  Moc díky,za tento článek, malý 8 měsíců, dnes našel a asi i snědl usušenou kuličku jmelí z vánoc, nevím, kde ji našel. Toto mě uklidnilo. Moc díky za tento článek.

 6. All is going cool in your life when you have high results. You will surely reach positive results when buy an essay.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *