TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Mám rád Bugzillu, je kdyby se tak jmenovala jinak…

Written By: Tomáš Hubálek - Aug• 07•09

Na našem posledním projektu používáme na evidenci změn Bugzillu. Je to velice praktický nástroj, hodně vývojářům a testerům pomáhá, nehledě na snadnou integraci přímo do testovaného produktu (vyhozená exception může být snadno reportována do Bugzilly).

Máme ale s Bugzillou jiný problém.

V podstatě je to skoro stejný problém jaký jsem popisoval v článku Před anglicky mluvícími managery nikdy nepoužívejte slovo Subversion, nahraďte jej nic neříkající zkratkou SVN…. Tentokrát se však jedná o to, že každému záznamu v Bugzille se říká bug (i když je to např. požadavek na zlepšení funkcionality).

Uživatelé si pak stěžují, že v aplikaci máme mnoho bugů. Jeden manager dokonce usoudil, že když je teď nejnovější ticket s číslem 610, tak že tam máme 610 bugů (byť Bugzilla je sdílena s jinými projekty).

Vůbec se nedivím, že NetBeans (které také používají pro evidenci změn Bugzillu) ji přejmenovali na Issuezillu. To už anglicky mluvícím managerům musí znít mnohem lépe 😉

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

2 Comments

  1. 3rojka says:

    Co takhle EnhancementTracker a číslovat písmekami AXXXA to by si manageri pošušňali

  2. Tomáš Hubálek says:

    Skvělý nápad. Ale asi až v jiném projektu… 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *