TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Před anglicky mluvícími managery nikdy nepoužívejte slovo Subversion, nahraďte jej nic neříkající zkratkou SVN…

Written By: Tomáš Hubálek - Apr• 18•07

Už delší dobu se snažíme změnit stávající verzovací systém ze stařičkého CVS na něco modernějšího. Pro vývojáře se jako přirozená náhrada může jevit Subversion. Zkoušeli jsme si tedy domluvit schálení této změny u managementu v Phoenixu.

Neuspěli jsem, s tradiční odpovědí, že už několik let existuje plán na přechod celé korporace na CA Harvest a že teď nemá smysl přecházet na nějaký jiný verzovací systém.

Možná stále nechápete, proč vás varuju před slovem Subversion. Já ho taky nechápal, než mi bylo neformálně sděleno, abych se podíval na význam tohoto slova do slovníku.

Kdybych to byl býval věděl, použil bych výhradně zkratku SVN, možná by tento systém vzbudil více důvěry…

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

2 Comments

  1. Vindra says:

    Tak to je hezky :-). Na druhou stranu Oracle take nezni na databazi moc honosne a jakej ma uspech :-).

    Jinak vas docela lituji, ze na takovehle vyvojarske veci potrebujete schvalovani od manageru nekde z USA, kteri tomu beztak vubec nerozumi. Zlata mala firma.

  2. Tom says:

    [1] Bohužel jsme součástí obrovského IT, kde si nelze dělat, co chceme. Pokud chce člověk něco prosadit, musí opravdu brát v úvahu i takové politické hovadiny jako je význam slova Subversion v angličtině.

    Na druhou stranu, velké firmy dělají business, takže je to zkušenost k nezaplacení, může se hodit i v jiné velké firmě 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *