TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

mHypotéka a mBilans – jak ho vypnout a peníze posílat jenom ručně… Updated!

Written By: Tomáš Hubálek - Jan• 07•09

Update: Vypnutí mBilansu na mLince není možné (udělal jsem chybu, že jsem si to neověřil) čili jsem tento článek stáhnul, protože z něho platí jen půlka, tedy jak poslat peníze na mBilans. Smůla je, že to je víceméně k ničemu.

Kdysi dávno jsem si stěžoval že mi mBilans dělá nepořádek ve financích a že díky němu nevím, kolik mi zbývá do konce měsíce ještě na útratu. Ačkoliv to banka oficiálně nepropaguje, je možné mBilans úplně vypnout a používat ho ve výhradně manuálním režimu.

V tomto článku si řekneme jak…

mBilans je úplně regulérní neúročený účet u mBank. Skoro nikde není vidět, kromě nastavení Email a SMS Push (v menu je to Moje služby/SMS Push). Tam zjistíte číslo účtu a pokud chcete, můžete na něj zkusit něco poslat.

Takto vypadal můj mBilans před posláním jedné koruny

A takto po poslání.

Částka se připsala.

Teď už nám zbývá zajistit, aby v noci nedošlo k převodu. To je možné udělat tak, že na mLince požádáte o nastavení limitu mBilans na nějakou opravdu vysokou částku (třeba 1 000 000 Kč). Pokud budete mít na mKontu částu nižší než tento limit, k automatickému převodu nedojde.

A převod z mBilans na mKonto určitě znáte je v Moje úvěry/Převod z Bilančního účtu.

Tak a tímto způsobem můžete používat mBilans výhradně v manuálním režimu.

Poznámka: Tento postup není bankou nikde oficiálně dokumentován ani komunikován. Pokud ho budete zkoušet, tak výhradně na vlastní nebezpečí, ani já ani banka neneseme odpovědnost za jakékoliv problémy, které si tím můžete způsobit 😉

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

2 Comments

 1. Ondic says:

  Čau Tome, máš tu užitečný informace..

  Kdy jsi žádal o hypotéku u mBanky že máš marži 0,9% ?? V současnosti je marže 2,9% 🙁 Nevím jestli by se s nimi dalo licitovat, ale myslím že je u mBank marže pevně daná, ne??

  • Tomáš Hubálek says:

   Ne, dolicitovat do nešlo, marže byla tehdy celkem nízká, protože to bylo před krizí.

   Poté banky hromadně zvýšily marže a mBank se chovala zcela v souladu s konkurencí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *