TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Oregon, USA: Silver Falls a St. Helens Mountain

Written By: Tomáš Hubálek - Aug• 15•06

P1030846Silver Falls

V sobotu jsme (ještě s Radkem) navštívili Silver Falls. Jedná se o oblast s velkým výskytem vodopádů. Šli jsme sedmimílovou trasu a byl to úžasný zážitek, cestou jsme viděli deset vodopádů, nejvyšší z nich měl přes 170 stop (cca 60 metrů). Kolem některých vodopádů se prochází jakoby zevnitř, takže se vody můžete přímo dotknout (a ona se určitě dotkne vás).

Socha svaté Heleny, osobně...Mount St. Helens

Hora svaté Heleny je aktivní sopka, která 18. května 1980 vybuchla a způsobila tak přírodní katastrofu nebývalých rozměrů. Vršky okolních hor jsou ještě dodnes posety spadlými kmeny, z dálky to vypadá jako by hory někdo posypal párátky, které jsou ale “kupodivu” orientovány jedním směrem — od Hory svaté Heleny. Na nejvyšším vyhlídkovém místě nesmí samozřejmě chybět parkoviště a návštěvnické centrum, které mi hodně pripomnělo bunkry z našeho pohraničí (zřejmě by chtěli, až sopka znovu vybuchne, návštěvnické centrum zachovat ;-)).

Celkově se dá říct, že služby návštěvníkům národních parků jsou tu na excelentní úrovni. Zaplatíte sice 3 až 6 USD, ale za to dostanete parkování, výklad (na Hoře sv. Heleny bylo několik návštěvnických center s videoprojekcí a skvělými tématickými výstavami) i záchody zdarma. V tomto kontextu mi 3 USD přijdou jako víc než přijatelná cena, dokonce i v přepočtu na koruny.

Pokud zavítáte do Oregonu, obě místa více než doporučuju k návštěvě.

Update: Ještě jsme přidal odkazy do Google Maps: Silver Falls, St. Helens Mountain

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *