TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Panasonic Lumix DMC FZ20: Praktické zkušenosti I.

Written By: Tomáš Hubálek - Apr• 19•06

Jak už jsem psal dřívě, koupil jsem si Panasonic Lumix DMC FZ-20 a o prodlouženém víkendu jsem si s foťákem trošku pohrál a v tomto článku bych se podíval na další dojmy z foťáku. Foťák více méně příjemně překvapil a jsem s ním spokojený. Některé fotky, co jsem nasnímal najdete na Flickru.

Příjemná překvapení

Ovládání

Ovládání mi zatím dobře sedne, vše je víceméně po ruce, ruční ostření je opravdu příjemné.

Šum a kvalita obrazu v praxi

Šum se ukázal být zatím malým problémem, protože jsem fotil hlavně ve dne a tak světelná optika spolu se stabilizátorem a nízkým ISO udělala své. Snímky za slunečného jsou nádherně ostré, bez výraznějších viditelných vad.

Nepříjemná překvapení

Makro

Rozmazlený se svého předchozího foťáku HP 912 jsem čekal že makro bude z větší blízkosti. Dělat intimní snímky malých broučků bylo s HPčkem celkem snadné, u Panasonicu uděláte tak akorát kytku z blízka. Ono totiž proklamovaných 5 cm je při širokoúhlém objektivu a u telefota se pak dostává až k jednomu metru. Možná pomůže si vzpomenout na staré dobré časy a udělat si podomácku makro čočku z brýlového skla. Ale uvidíme…

Updated: Makro funguje dobře, jem je třeba vědět jak na to

Výdrž akumulátoru

HP 912 byla na energii hodně náročná a Panasonic na tom není nijak extrémně lépe. Za prodloužený víkend jsem nabíjel snad 3x a to jsem udělal cca 800 snímků, většinou bez blesku. Takový Olympus SP500, co má B. je na tom výrazně lépe. Obávám se že koupě akumulátoru bude nevyhnutelná.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

2 Comments

 1. Vindra says:

  Cau Tome,

  gratuluji k novemu fotaku, ale muzu se zeptat, proc jsi nevzal digi zrcadlovku? To je ten panasonic o tolik levnejsi? Ja bych nemenil, prave pro tu vydrz baterie, pro ten temer neexistujici sum a pod. Na to, ze moji D70 mam uz 2 roky, tak mi prijde furt jako spica fotak a pocitam, ze dost dlouho nebudu koukat po nicem jinem.

  Vindra

 2. Tomáš Hubálek says:

  Samozřejmě kvůli penězům 😉 Kdybych měl 19 000 Kč až 25 000 Kč na foťák, také bych uvažoval o zrcadlovce. Ale I tak byl ten Panasonic na hraně mého rozpočtu.

  Tom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *