TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

První zkušenosti s filtry Tian-Ya (Cokin P kompatibilní)

Written By: Tomáš Hubálek - Jul• 07•09

Předminulý týden jsem si na eBay objednal Tian Ya Landscape Kit,  minulý týden dorazily a teď jsem se dostal k tomu, abych je vyzkoušel.

První dojmy jsou překvapivě pozitivní, byť ne každý měl takové štěstí. Než napíšu nějakou rozsáhlejší recenzi, přikládám jako ochutnávku alespoň pár zkušebních fotek.

IMG_3137.JPG_small

Nahoře oranžový a šedý, dole modrý

Nahoře oranžový a šedý, dole nic

Nahoře oranžový a šedý, dole nic

Nahoře modrý, oranžový a šedý

Nahoře modrý, oranžový a šedý

Nahoře jen oranžový

Nahoře jen oranžový

Poznámka: ukázkové fotky jsou nahrubo zmenšeny (program convert z ImageMagick) z 10 MPX originálů. Nelze z nich tedy usuzovat na změny ostrosti fotky díky filtru. Tomuto tématu se budu věnovat v připravované recenzi.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

3 Comments

 1. Vindra says:

  No zajimave, ale k cemu to je dobry? Chces delat fotky “z Marsu” nebo neco podobneho? Ja jsem vzdy myslel, ze takoveho filtry jsou dobre pro CB fotografii. Mas nejakou realnou fotku?

  Jinak ale nakupy na eBay cinskych verzi doporucuji, pro svoji D90 (kterou jsem koupil v Cechach) jsem si jiz poridil UV filtr, kartu, nahradni baterku a daklove ovladani, vse mene jak za polovic nez tady a plne funkci.

 2. Tomáš Hubálek says:

  Tři filtry z této sady jsou přechodové (čili, ztmavují se odvrchu do cca poloviny), z toho jeden šedý, jeden oranžový a jeden modrý.

  Tím že jsou přechodové, mohou vyrovnávat např. příliš světlou oblohu (tím že ji ztmaví). Barvou se pak dá navodit dojem západu slunce, modřejší oblohy atd.

  Jeden filtr ze sady je taky neutrálně šedý v celé ploše a tím můžu prodloužit čas a při focení ze stativu pak vyfotit zajímavě např. potok (je rozmazaný, zatímco zbytek je ostrý) nebo kapličku s rozmlženými listy stromů.

  A to celé se pak dá kombinovat (můžu dát až tři filtry přes sebe s tím že jejich středy nemusí být v celé ploše obrazu).

  Detailně to vysvětlím, až nafotím nějaké realistické fotky a napíšu rozsáhlejší recenzi.

  Tom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *