TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

PR špína

Written By: Tomáš Hubálek - Jun• 02•08

Jak jste si možná všimli, tak jsem k mBance celkem kritický, ale tentokrát se jí musím zastat.

V poslední době jsem narazil na dva vyloženě zkreslené články evidentně napsané na objednávku konkrétní kamenné banky.

Prvním byl článek na webu IHNED, kde si autor vysloveně přitáhl model za vlasy, aby vyhrála Rajfka. Šest výběrů měsíčně, to dělá málokdo, pokud bychom dali realistické dva nebo tři, všechno by bylo jinak. Můj osobní bankéř mi tento článek dokonce poslal s tím, že jsou jasně nejlepší, že už se o tom píše i v nezávislých novinách. Pche…

Druhý článek dnes vyšel na Fincentru a mBank tam pro jistotu ani nebyla zahrnuta. Tedy prý původně byla, ale na základě diskusí pod článkem (článek obsahoval chyby) byla z článku odstraněna. Neviděl jsem, jen slyšel..

Co mě na tom zaráží je to, že i média, která se stylizují do role seriózních, jsou ochotna za peníze vypustit tak zkreslené informace. Ačkoliv se oba články zabývaly nízkými bankovními poplatky, evidentně opomíjejí i další nízkonákladové banky jako FIO nebo Volksbank (v prvním případě), manipulují s modely tak, aby vyhrála konkrétní banka apod.

Jiný příklad nenestrannosti, tentokrát mimo bankovní sektor uvádí Petr Koubský na svém blogu. Tady měl alespoň nadřízený dotyčné/ho novináře dost slušnosti, aby se v komentáři pod článkem omluvil.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *