TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Slibotechna RETA COM sbírá osobní údaje (Updated!)?

Written By: Tomáš Hubálek - May• 29•08

Update 18.6.2008: Dneska mi volali z této firmy, že telefon sehnali a že se mi ho, za původních podmínek, pokusí doručit. Že ale musím podat novou žádost, že původní byla skartována. Chvilku poté přišla SMSka, že žádost byla vyřízena dnes odpoledne i že bylo zboží odesláno… Tak uvidíme

Update 19.6.2008: Telefon byl opravdu v pořádku doručen a teď už si nemůžu stěžovat. Článek nemažu z důvodu autenticity.

Před nějakou dobou nám ve schránce přistál letáček, který nabízel různé zboží na splátky (ač na letáčku neuvedeno, byla to firma Reta com ze Strakonic a na letáčcích mají telefonní číslo 84011300). Normálně mě takovéto letáčky nechávají celkem klidným, ale neobjevil jsem tam něco, o čem už delší dobu uvažuju. PDA s Qwerty klávesnicí, Windows Mobile a WiFi. Konkrétně se jednalo o Fujitsu Siemens Pocket LOOX T810. Sice výprodej, ale za super cenu, 28×199 Kč. Když k tomu připočtu GPS, kterou nepotřebuju, jednalo se o nabídku, které jsem neodolal a chci se s vámi podělit o svoji zkušenost.

Pátého května jsem volal na telefonní číslo, a operátorka mě ujistila že telefon mají skladem a že když jí nadiktuju údaje pro úvěrovou smlouvu tak že jakmile úvěrová společnost úvěr schváli, tak do 10 pracovních dnů mi telefon pošlou. Věděl jsem že v té době je už telefon v ČR jen velice těžko sehnatelný, neboť se doprodával, ale přesto jsem si říkal, že možná mají nějaké skladové zásoby.

V průběhu vyplňování dotazníku mi operátorka pokládala i vyloženě marketingové otázky, jako k čemu budu telefon používat apod, což určitě nejsou údaje pro úvěrovou smlouvu.

Další den mi operátorka volala ještě jednou, že mají dneska akci že bych k telefonu ještě mohl dostat Bluetooth dongle za 1300 Kč a k tomu přehrávač MP3 zdarma(!). Samozřejmě že to neřekla takhle, ale říkala že když měsíčně budu platit o 43 Kč víic. To už jsem si říkal, že něco není OK, protože tohle jsou praktiky prodejců hrnců.

Úvěr mi schálili ještě téhož dne a tak jsem čekal. Když se nic nedělo a lhůta na dodání se blížila, zavolal jsem ještě jednou na telefonní číslo a operátorka mě ujistila, že všechno je v pořádku, telefon přijde, že mám vyčkat.

Den po deadline mi volala, že mají nějaké potíže s dodavatelem a že mi místo toho Fujistu Siemense nabídnou MIO A501. Že prý to je telefon, ještě dražší a že mi ho jako omluvu dají za původních podmínek, jako omluvu. Bohužel tento telefon je možná dražší, ale rozhodně není lepší, než původně slibovaný T810.

Takže jsem odmítnul a upozornil operátorku, že smlovu mají stornovat a moje osobní údaje, vymazat z databáze. Slíbila, že to samoyřejmě udělá.Jsem opravdu zvědavý jestli to doopravdy udělají, pro jistotu jim pošlu písemné odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů a po nějaké době kontrolu z ÚOOÚ.

Celkově na mě celý „obchod“ působí tak, že získali o mě hodně celkem citlivých údajů (včetně platu, měsíčních splátek, rodinného stavu apod.), které mají nepochybnou direct marketingovou hodnotu. Je otázkou, jestli mi vůbec něco chtěli prodat, nebo jestli jim šlo o ty osobní údaje.

Máte někdo podobné zkušenosti s toutou firmou, případně s firmou podobného typu?

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

One Comment

  1. Například zajímavé jsou ceny, nám dnes takový leták dorazil. Divím se cenám některých výrobků, nejen že je to na pokraji výhodnosti (100Kč zisk na věci která je docela poruchová a drahá na přepravu) a dodavatel jim stěží nabídl lepší podmínky než je standard, tak je vůbec problém za takovou cenu to inzerovat a prodat! Konkrétně se jedná o jeden produkt, kde při jejich marži jich musí prodat 10, aby se vyplatila reklamace jednoho, nehledě na to, že nabízí zdarma svoz na opravu z opravy atd. To, že jim dodavatel dá výhodnější podmínky moc nevěřím.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *