TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Soukromá osoba a přeprava zásilek – Jak na to?

Written By: Tomáš Hubálek - Jan• 28•09

V průběhu rekonstrukce se mi několikrát naskytla příležitost získat nějaký materiál za režijní ceny (někdo to měl jako zaměstnaneckou výhodu, tak to stálo jen zlomek normální koncové ceny) a tím významně ušetřit. Problém který s tím ale vyvstával byla doprava. Téměř vždy tento materiál byl za super cenu, ale na druhém konci republiky. Co s tím?

Řešil jsem dva typy zásilek: malé balíky o hmotnosti maximálně 50 kg a pak objemné věci na paletách.

Malé balíky

Malé balíky u nás tradičně dopravuje Česká pošta. Bohužel ale někdo musí ten balík na poštu zanést. To nepřicházelo v úvahu. Zjistil jsem že některé přepravní služby tuto službu nabízejí i soukromým osobám, ale byl jsem překvapen, že rozhodně ne všechny. Nakonec jsem zvolil DPD, která je ochotná, na základě emailu který jim pošlete, si přijet na danou adresu pro balík a na jinou adresu ho do druhého dne dovézt. Poštovné platí odesilatel. Vyzkoušel jsem tuto dopravu několikrát a nikdy nebyly žádné problémy. Ceny pak v řádu stokorun.

Palety

Jednou se mi naskytla možnost sehnat tahle za super cenu izolaci Knauf Insulation Classic 35. Bohužel byla k vyzvednutív Krupce u Teplic, což je od Frenštátu nějakých 460 km. Objem a hmotnost zásilky neumožnil použít klasickou kurýrní službu.

Poslat si tam auto jen pro tenhle náklad, to bych se nedoplatil, půjčit si dodávku a jet tam sám by bylo komplikované a časově náročné a tak jsem hledal alternativu ke kurýrní službě, která vozí těch zásilek víc.

Zjistil jsem jsem že moje (jinak oblíbené) DPD tuto službu má taky a jmenuje se DPD MAX. Bohužel mi obchodní zástupkyně na jasně formulovaný dotaz: Kolik stojí přeprava jedné palety minerální vaty o hmotnosti 315 kg a objemu 3,6 m3 z Krupky (okres Teplice) do Frenštátu? dodala tabulkový ceník, kde byly nějaká cena, pak když jsem to chtěl potvrdit, vypočetla cenu cenu mnohem vyšší a na konec z ní vylezlo (po pátem emailu) že musím mít IČO a že se musím zaregistrovat vyplněním nějakého šíleného formuláře. Agrrrrr…

Tak jsem si zkusil vzpomenout, kdo nám vozil objemnější zásilky z netu a vzpoměl jsem si na TopTrans.cz. Napsal jsem jim email, cenu mi obratem poslali s tím že jim musím poslat objednávku do 10:00 dne, kdy chci zboží naložit.

Tak jsem v teď v úterý v 9:30 poslal email s tím co chci a ve středu v 10:15 jsem měl dvě palety minerální vaty v garáži. Přeprava stála cca 2700 Kč, což mi přijde solidní.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *