TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Stando, neplač, buď trochu chlap…

Written By: Tomáš Hubálek - Nov• 14•04

čssdPodle Českých novin, chce ČSSD nastartovat debatu o zrušení senátu. Stanislav Gross učinil toto prohlášení chvilku po tom, co jeho strana naprosto propadla v senátních volbách a nezískala ani jediné křeslo.

Standa Gross, jinak zvaný velký komunikátor to tentokrát neustál a pronesl toto prohlášení v naprosto nevhodnou dobu. Dnes, kdy vliv ČSSD a komunistů (na toto spojení si zvykejme, bude se teď vyskytovat stále častěji) v senátu slábne a změny ústavy tímto směrem jsou tudíž vyloučeny, nemá toto prohlášení vůbec žádný smysl a jen ukazuje nevyzrálost velkého vůdce.

Nejde ani tak o sdělení (to má jistou hlavu a patu, protože účast ve druhém kole byla opravdu děsivě nízká) ale o načasování. Ačkoliv je dnes Senát důležitou součástí naší demokracie (ač si to ne každý volič uvědomuje), voliči ho vnímají poněkud nevýrazně a s tím by měli politici něco dělat…

Přál bych ČSSD nějakého lepšího vůdce. Někoho, kdo by dokázal vykouřit staré komunistické kádry (Škromacha, Emerovou, …) a kdo by pochopil že tradiční voliči sociální demokracie nejsou nezaměstnaní chudáci, ale střední třída. Tedy lidi, kteří nejsou hloupí, neskočí na špek nějakému populistickému rozhazování peněz (které se nakonec stejně ukazuje jako pouhý slib např. u policistů).

ODS silně potřebuje kvalitní demokratickou konkurenci a tu ČSSD bohužel už nepředstavuje. A to je škoda pro nás pro všechny…

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *