TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Tak konečně…

Written By: Tomáš Hubálek - Nov• 11•06

Tak dneska jsem konečně dokončil instalaci wifi paraboly na internet a máme doma pevné připojení. Ke mému překvapení to zafungovalo napoprvé (a to dokonce i když jsem neměl heslo k Acces pointu (provider Access point nakonfiguroval a jaksi mi zapoměl říct heslo) a zaměřoval jsem teda parabolu pouhým okem na vzdálenost 12 km :-))

Vzhledem k tomu, že nechci obětovat část výkonu počítače na antivirus, rozhodl jsem se pro Kubuntu Linux a jsem zvědav jak dlouho to čistě s Linuxem vydržím. V práci jsem to vydržel tři roky a k tomu abych přešel na Windows mě donutily aplikace Microsoftu jako jsou SharePoint nebo Project Server, které jsou napsané tak, aby nikde jinde než na Windows neběžely.

Sumárně: Kubuntu Linux 6.10, 256 kbps WiFi připojení od Jet Pro Com za necelých 400 Kč včetně DPH, 24 dB anténa, Ovis Link 5460 v2

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

3 Comments

 1. Vindra says:

  Doporučuji nahrát do Ovise custom kernel, který podporuje NAT i firewall, pak se nemusíš virů bát. Jinak fakt máš vysílač na 12 km? A to opravdu funguje i když je mlha a tak?

  Vindra

 2. Lukáš says:

  Gratuluji!

 3. Tom says:

  [1] O tom že jsou nějaké custom kernely vím (ten můj Ovislink má dokonce NAT už v základu). Nicméně proti virům posílaným poštou mě žádný NAT ani firewall neochrání. A virus pro Linux B. nedokáže spustit 😉

  Vysílač mám opravdu 12 km. Můj provider mi tvrdí že na tu vzdálenost stačí i 19 db anténa a problém nastává jen, když je Radhošt v bouřkovém mraku. Mlha ani déšt by vadit neměly.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *