TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Upadá nám eBanka?

Written By: Tomáš Hubálek - Aug• 20•04

Jsem zákazníkem eBanky již poměrně dlouhou dobu (jestli se nepletu je to od roku 1998, možná dokonce 1997, nevím přesně) a zdá se mi, že v poslední době už zdaleka není tak skvělá jak bývala a kromě vyjímečného zabezpečení transakcí upadá do šedého průměru našich bank. Bohužel už z ní necítím toho pionýrského ducha, který měla ve svých začátcích.

Věci, které mě v poslední době opravdu vadily:

  • Je ještě stále hrozně moc věcí, kvůli kterým musím do klientského centra. Nechápu proč sepisovat hory papírů, když třeba komisionářské smlouvy týkající podílových fondů se mohu podepsat elektronicky a kvůli změně adresy trvalého pobytu musím na pobočku.

    To se mohu klikně vrátit třeba k České Spořitelně, kde sice také budu muset sepisovat hory papírů, ale mám to alespoň v místě. Bohužel jejich internet banking je (alespoň pokud vím) tak špatně zabezpečen (jenom heslem, které se zadává vždy celé!), že to ještě chvilku zvážím.

  • Prakticky nikdy se mi nepodaří změnit trvalý příkaz napoprvé. Nemyslím si, že bych měl nějaký velký problém s webovými aplikacemi (denně je programuju), ale prostě mi to to asi nesedne. Nevím, proč tam není třeba verifikační obrazovka, která říká jak jsem termíňák změnil. Možná, že problém u trvalých příkazů je v tom, že se tam neukáže změna ihned po submitu, ale že to nějakou dobu trvá… Co já vím.

    Zajímalo by mě, kolik lidí s tím má také takové potíže a proč eBanka svoje rozhraní už mnoho let nijak výrazně nevylepšila. Že by už nebylo co vylepšovat, to si myslím že zatím nehrozí…

    BTW: Za každou změnu se platí, takže kdybych byl paranoidní, mohl bych banku podezírat z toho, že nemá zájem toto rozhraní měnit ;-).

  • Pokud jde o investování do podílových fondů, bylo mi infolinkou sděleno, že např. poplatky za investice si musím najít u jednotlivých fondů a že demo k tomu neexistuje. Nechce se mi to zdát, ale když to tvrdí infolinka… Nechápu, proč bych teda eBanku měl jako prostředníka používat, když můžu jít k ING přímo.
  • V návrhu mojí komisionářské smlouvy pro investování do podílových fondů je stále špatná dokonce i kontaktní adresa (dobře, že nejde snadno změnit adresu trvalého pobytu, bych snad možná ještě zkousl, ale kontaktní adresa?) Navíc si ji ve webovém rozhraní poctivě aktualizuju, ale asi pro srandu králíkům….

Posílám odkaz na tento spot na info@ebanka.cz, jsem zvědav co na to řeknou a když bude nějaká reakce, budu o ní informovat 🙂
Dále, pokud máte nějaké pozitivní i negativní zkušenosti s eBankou, napište je prosím pod tento spot. Pokud jste z eBanky upgradovali na nějakou jinou banku poraďte, rád se nechám inspirovat.
Možná jsem jenom znechucený, tak se alespoň mojí kdysi neoblíbenější banky někdo zastaňte… Prosím…

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *