TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Vánoční dárky? Zvažte nákup v zahraničí…

Written By: Tomáš Hubálek - Dec• 09•08

Letos jsem řešil dva vánoční dárky, které je obtížné nebo drahé koupit u nás a tak jsem to zkusil v zahraničí. A výsledek mě doslova šokoval… V prvním případě se jednalo o koupi tahu k hodinkám. Tento tah se dá koupit na netu ve dvou internetových obchodech, jeden je v USA a jeden ve Španělsku. Zvolil jsem tedy ten španělský (NeWatch.com) vzhledem k tomu, že je v rámci EU, čili nehrozí komplikace na celnici. Objednávku jsem udělal v úterý kolem poledne, dvě hodiny po objednávce bylo zboží už předáno kurýrní službě a v pátek před polednem (týž týden!) bylo zboží doručeno!!! Neuvěřitelné… Jediná malá komplikace s tímto obchodem byla, že zaplatit bylo možné jen přes PayPal, protože ani jednu moji kartu (kreditní i debetní, MasterCardVisa) tento obchod neakceptoval. Tímto nákupem jsem uspořil cca 850 Kč oproti stejném zboží koupenému v internetovém obchodě u nás (a to počítám v obou případech poštovné!). Druhou věc, kterou jsem kupoval bylo CD namluvené v angličtině. Koupi digitální podoby jsem zavrhl (přece jenom flashka s MP3 se zatím jako dárek moc nenosí 😉 a stejné zboží u nás mělo neakceptovatelnou dodací lhůtu (čtyři až šest týdnů). Zkusil jsem teda a objednal to tam. Bylo prvního prosince. První odhad plánovaného dodání bylo 15 až 24. prosince (což by se stihlo), po objednávce se to změnilo na 5. prosince a zboží skutečně dorazilo 9. prosince. Poštovné v tomto případě bylo 6€, což se až tak moc neliší od našich obvyklých 100 Kč za Profi balík a i přes toto vyšší poštovné jsem ušetřil cca 350 Kč oproti nákupu u nás. U tohoto obchodu byla jediná potíž s němčinou, vzhledem k tomu že jsem ji nepoužil od gymplu, trochu jsem ji oprašoval, ale nebylo to zas tak těžké. Překvapivě fungoval můj username/password z , objednávky byly ale pro každou zemi zvlášť. Shrnutí:

  • opravdu mě šokovalo, jak dobře a bezproblémově zahraniční nákupy (v rámci EU) fungují. Pravděpodobně jsem sice měl štěstí, ale domnívám se že až příště budu kupovat třeba akušroubovák, určitě se mrknu na i a na
  • finanční úspory v řádech stokorun jsou příjemným bonusem

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *