TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Vodní dýmky: Test internetových obchodů – obchod.cajiky.cz

Written By: Tomáš Hubálek - Dec• 15•04

Internetový obchod s vodními dýmkami na adrese http://obchod.cajiky.cz nedopadl o moc lépe než v předchozím článku zmiňovaný smokeshop.cz firmy Shanti s.r.o. O nákupu vodní dýmky zde jsem uvažoval jenom chvilku…

Začněme ale nejprve SEO. Obchod.cajiky.cz je na tom ve vyhledávačích (seznam.cz, jyxo.cz) o hóóodně lépe než smokeshop.cz zmiňovaný v předchozím článku (smokeshop.cz firmy Shanti s.r.o. není na první stránce vůbec, na rozdíl např. od tohoto blogu ;-)). Když zadáte do seznamu klíčové slovo vodní dýmky, jsou mezi prvními pěti. Slušný výsledek.

Když se pak podíváte na jejich stránky, body mahnané na SEO okamžitě ztrácejí. Na to abyste zjistili cenu, se musíte zaregistrovat! Nesmyslné! Můj uživatel na s heslem na stále existuje, pokud se budete chtít podívat, můžete ho zkusit použít.

Další nesmyslné omezení je v tom, že nejsou vidět obrázky. Všechny vodní dýmky jsou popsány více či méně smysluplným popisem, ze kterého se toho ale moc nedozvíte. Na to abyste dýmku vůbec viděli, musíte kliknout na maličkatou šedou ikonu, u které na první pohled ani není jasné že způsobí zobrazení obrázku. Chválně zkuste přijít na to, jestli je to ta levá nebo ta pravá… Informace tedy mizivé.

Shrnutí: obchod má pěkný a příjemný design, lze ho dobře najít ale nakupování pak není vůbec příjemné. Spravte to a prodej vodních dýmek vám vzroste několikrát!

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *