TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Web 2.0? Kde to žijete… Já ve Frenštátě…

Written By: Tomáš Hubálek - Oct• 11•06

Generated ImageNe že by Patrik Zandl, byl sto let za opicema, ale on je sto let před nimi. Podle mě je největším problémem většího využití internetu dostupnost rozumně rychlého připojení k internetu.

Všechen ten hyper super Ajax enabled web je k ničemu, když se šnečíte na GRPS. Bohužel u nás ve Frenštátě je nabídka rozumného připojení k internetu opravdu tragická.

Buď Telecom s ADSL (po zkušenostech se včerejší komunikací s O2 mě nikdo nepřesvědčí, že to není Telecom. To je něco jako Duck Typing. Kváká to jako kachna, létá to jako kachna, tak to je kachna…), nebo Domanet.cz s pekelně drahým WiMAXem a nebo JetProCom s neperspektivním WiFi.

Telecom nabízí ADSL s FUP, Domanet.cz s 600 Kč měsíčně za 256 Mbps (vstupní poplatky 2400 Kč) nebo JetProCom přes WiFi (za vlastní zařízení dám taky dva až tři tisíce, protože anténu musím mít alespoň 19 dB, měsíčně také nejméně pětistovku).

To mě pak dojímají komentáře pod Františkovým blogem… 😉

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

6 Comments

 1. Lukáš says:

  To teda Tomovi moc nezávidím. Ja bydlím hned za kopcem a mám velmi slušné připojení (2Mb/512Kb in/out) za 250,- měsíčně bez omezení (agregace 1:4) od internextu. Za půl roku jsem nezaznamenal jediný výpadek a náklady na připojení nepřesáhly 500,- Kč, které si vyúčtoval elektrikář za stažení kabelu ze střechy a instalaci zásuvky v našem bytě (možná to bylo ještě méně, už si přesně nepamatuji). Mám možná tu výhodu, že bydlím v paneláku, což poskytovatelé vítají (nutno ale dodat, že v našem vchodě jsem o připojení požádal jediný).

  Když jsem studoval v Ostravě a jezdíval jsem autobusem přes Pinduli, tak jsem měl pocit, že na Frenštátské straně je vždy horší počasí než v Rožnově. Že by tento přírodní fenomén předurčoval i kvalitu služeb spojených s informační revolucí?

 2. 3rojka says:

  [1] 🙂 a na druhou stranu od Frenštátu v Novém Jičině taky dobrý. Buď rád bez internetu ti aspoň zbude čas na jiné koníčky. Jinak se stav za Tondou ten má od O2 objednaný internet už dva měsíce a prý že si má požádat znovu :-(.

 3. Vindra says:

  No ta Telefonica neni zas tak spatna, ja ji mam asi 3 mesice a zatim se na fakture nic neobjevilo. Koukal jsem se v praci do systemu a nejak se nenastartoval billing, kolegove mi rikali, ze se to obcas stava, takova "loterie" 🙂

  Ale jinak limit 0,5 GB je opravdu hrozne malo, nastesti ani to FUP prilis nefunguje.

 4. Tom says:

  [3] No obávám se, že na tom že jim to teď nefunguje se nedá postavit strategické rozhodnutí přes koho se připojit k internetu.

  A to že jako jediní široko daleko mají FUP (a hlavně nemůžeš mít jen internet, ale musíš si koupit i to, co nechceš) je v každém případě diskvalifikuje.

 5. Vindra says:

  [4] Ja vim, to spis bylo mysleno jako vtip potvrzujici to, ze Telecom je stale Telecom :-). Ono v Praze to taky neni vsude zas tak slavny – pokud nejsi v panelaku, ktery udela rozvody pro vsechny byty za 200 Kc nebo v dosazu CzFree.net…

 6. Tom says:

  [5] 🙂 Jo, tak to jóóo.

  Myslím že přirovnání k Duck Typing se opět potvrdilo. Já jsem taky sháněl nějaké informace od O2 (kvůli stavebnímu povolení) a podle toho, jak to probíhalo bylo jasné, že O2 není Eurotel, ale Telecom!

  Doufám že jim ti Španělé zdvihnou mandle. Mimochodem, na téma O2 je krásný článek na Marigold.cz: Proč Telecom (=O2) nemůže nabídnout konkurenceschopnou službu…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *