TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Blog CMS je mrtev, at žije WordPress…

Written By: Tomáš Hubálek - Jul• 06•09

BLOG:CMS jsem používal posledních cca šest let, ale měl jsem pocit, že už mi úplně nevyhovuje. Vyzkoušel jsem teda  WordPress a musím říct, že to je úplně někde jinde. Nesrovnatelně komfortnější uživatelské rozhraní, témata, pluginy, instalace na jedno kliknutí, prostě super.

Na konverzi dat z Blog:CMS jsem použil skript pro konverzi Nucleus CMS do WordPress, lehce ho upravil a po cca deseti minutách jsem měl posty i komentáře převedené.

Zbývalo jen odstranit nadbytečné řádky (neboť WordPress v postech považuje řádky za konec odstavce). To jsem udělal přímým updatem tabulky wp_posts.

Pak mi (z mě stále dosud neznámého důvodu) začal WordPress stávkovat a jediné co pomohlo bylo vytvořit novou instanci, ze staré (převedené a upravené) data exportovat a do nové instance je naimportovat.

To se povedlo a důkazem je tento post.

Takže doufám že nový CMS už nebude zlobit a že budeme kamarádi. Zatím je můj dojem vynikající.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

2 Comments

 1. Tome, krok dobrým směrem 🙂
  Jen mi moc nesedí ta horní polovina obrazovky. Jednak se mi ozdobný header zdá na můj vkus moc velký, na mém monitoru 1680×1050 opticky zabírá celou horní polovinu a ruší mě to, že šťavnatý text začíná příliš nízko. Další issue vidím v tom, že Ty přece nepoužíváš iPhone… prosim, plnící pero sedí, šálek kávy snad taky (i když spíše v přeneseném slova smyslu), ale iPhone… že by mi něco uniklo?

  • Tomáš Hubálek says:

   Použité téma je jedno z už hotových (a jmenuje se Desktop Mess, jistě chápeš, proč jsem ho zvolil ;-)).

   iPhone je tam proto, protože ho má autor toho tématu, já si tam časem dám svůj nepořádek na stole 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *