TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Graf kurzu dolaru a české koruny – můj první Google Gadget…

Written By: Tomáš Hubálek - Mar• 16•08

Běžného čecha asi kurz dolaru spíše těší, my exportéři jsme z něho bohužel docela zděšení. Abychom zděšení mohli mít každý den před očima, udělal jsem si jednoduchý Google Gadget.

Je to opravdu primitivní, pokud umít JavaScript a HTML máte to taky za chvilku. Graf jsem převzal z kurzy.cz. Pokud si chcete tento graf přidat na svou Google Homepage, klikněte na tlačítko 

P.S. Tím exportérem myslím to, že jsem zaměstnancem americké firmy a náš budget na mzdy (který je v USD) za poslední čtvrtletí narostl o více než 10%, aniž bych dostal jedinou korunu navíc. To samozřejmě pak má vliv i na návyšování mezd a další věci…

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

5 Comments

 1. Vindra says:

  Jo asi pred tydnem jsem na Tebe zrovna v tomto smyslu myslel – protoze napr. Malajsie kde taky mate tovarnu ma pevny kurz k USD, takze tam to vasi firmu netrapi, ale u vas jen na kurzovem rozdilu museli navysit mzdy za posledni 4 roky minimalne o 100%.

  Zajimalo by me, jestli to firma nejak resi a zda je nejaky "break point", kdy uz se to prestane vyplacet? Diky kurzu ted u nas v Praze ve firme maji jiz nekteri programatori vic, nez se v prepoctu nabizi v USA (v levnejsich lokalitach). Osobne se divim, ze nase ekonomika jeste roste, protoze pri takovem kurzu musi byt nase zbozi dost drahe…

 2. Tom says:

  [1] Zdar, mám pocit, že MYR a USD nemají fixní kurz. Stejně tak platy nejsou jediným zdrojem nákladů, ještě je tam třeba zlato a měď 😉 Také si myslím že naše IT oddělení není stále ještě tak drahé, aby se nevyplácelo (ono nejde jen o platy, ale taky o zkušenost, kterou v tomto odvětví nezískáš za rok).

  Pokud jde o růst kurzů, proti nim se dá bojovat jedině snižováním nákladů a zvyšováním výtěžnosti, což dneska musí dělat asi každá firma (nejen v polovodičovém průmyslu) a naše to aktivně dělá.

  Tom

 3. tw says:

  … a bude hůř. Po snížení úrokových sazeb v US může dolar lehce klesnout na 1,6 k EUR a možná i níž. A že banka sazby sníží je už asi skoro jisté. Prostě Fed obětuje dolar na oltář udržení US ekonomiky a zabránění recese.

 4. Tom says:

  [3] Tak ono je to pochopitelné. US Exportéři (obvzláště Ti, kteří mají vysokou přidanou hodnotu) musí být z levného dolaru nadšení… Myslím že se brzy i v našich obchodech začně objevovat zboží MADE IN USA.

 5. tw says:

  [4] jj to se dá očekávat a navíc to ještě zvětší příval zboží z Asie kde se také obchoduje v $. Zapříčiní to ale i růst ceny ropy protože vývozci černého zlata nebudou chtít přicházet o zisky díky slaboučkému $

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *