TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Oregon, USA: Evergreen Aviation Museum a Pacific Coast

Written By: Tomáš Hubálek - Aug• 21•06

Spruce Goose kouká venO víkendu jsem se vydal na dvě místa a to do Evergreen Aviation Museum a spojil jsem to s návštěvou pobřeží Pacifiku. Obojí byl skvělý zážitek, škoda že jsem na pobřeží měl jen málo času.

Evergreen Aviation Museum

Protože jsem fanda na letadla, nemohl jsem si návštěvu Evergreen Aviation Museum v McMinnville (stát Oregon) nechat ujít. Hlavní atrakcí v tomto muzeu je originál největšího dřevěného letadla na světě Hughes Flying Boat H-4 (HK-1) Hercules, hanlivně přezdívaného Spruce Goose (Smrková husa). Kvůli tomuto letadlu (teda spíše létající lodi) bylo muzeum založeno a kolem něho jsou rozloženy všechny další exponáty. Návštěva za těch 11 USD určitě stála, všem fanouškům letectví můžu doporučit, mě samotnému akorát chybělo víc letadel bývalého východního bloku (byl tam jen MiG 17, Mig 15 čínské výroby a nějaký sovětský akrobatický speciál).

Pacific Coast

P1040405Návštěvu pobřeží jsem si naplánoval špatně, protože kvůli času jsem se tam nemohl moc dlouho zdržet. Když jsem dorazil do Lincoln City, byl jsem překvapen teplotou vody (neuvěřitelně studená) a studeným větrem. V mých představách bylo moře vždycky teplé a příjemné, jako když jsem byl malý a byli jsme v Bulharsku. Tady do pobřeží buší neuvěřitelnou silou obrovská síla oceánu a nechává lidi na pobřeží fascinovat pohledem na ni. Byl jsem tam sice jenom chvilku, ale za to to určitě stálo.

Závěr výletu mi maličko pokazilo bloudění v Portlandském centru, kde jsem se samozřejmě zapoměl na mnohapruhých a nadúrovňových nadjezdech a objezdech zařadit do správného pruhu a byl jsem vymrštěn někam úplně jinam. Při hledání cesty k hotelu sice trochu pomohla GPS-ka, ale i tak jsem jednu chvíli jel v koridoru vyhrazeném výhradně tramvajím a bál se, kdy mě tramvaj rozmašíruje a pokud to přežiju, tak mě zavřou za obecné ohrožení.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *