TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Partner 4046 SDW: Obrátil jsem sekačku vzhůru nohama a po zapnutí se z ní vyvalil modrobílý dým… Co dělat?

Written By: Tomáš Hubálek - May• 21•07

Hned první den, co jsem sekačku smontoval se mi stalo to, co píšu v nadpisu. V manuálu o tom není ani slovo, tak jsem sháněl informace na internetu a nakonec mi poradil známý.

V případě, že benzínovou (motorovou) sekačku obrátíte vzhůru nohama nesprávným způsobem (např. tak jako já jsem byl zvyklý převracet sekačku elektrickou), může se vám vzduchový filtr zacpat olejem a sekačka pak po zapnutí vydává více či méně modrobílý dým.

Řešení je kupodivu jednoduché, ale v návodu (alespoň k mojí sekačce Partner 4046 SDW) se ho bohužel nedočtete. Odmontujte vzduchový filtr a zbavte jej přebytečného oleje.

Obrázek: Kde je na sekačce Partner 4046 SDW umístěn vzduchový fitr…

Záměrně říkám přebytečného, protože některé filtry je třeba vyprat v odmašťovadle (jar, benzín ale to si raději přečtěte v návodu), ale jiné (jako například ten můj, udělaný z tzv. Oil foam™) je třeba jenom vymačkat a nechat lehce mastný.

Pak už sekačka zase pracuje, jak má.

Mimochodem: správně se má sekačka obracet tak, aby vzduchový filtr byl vždy nahoře. V případě mojí sekačky to je tedy obracet na levý bok.

Obrázek: Takhle se sekačka obracet může. Vzduchovým filtrem nahoru…

Užitečné odkazy:

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

12 Comments

 1. petous says:

  Obracet sekačku na bok není dobrý nápad. Na jedné straně nateče olej do filtru a na té druhé do splaovacího prostoru a často do výfuku. Takže zbývá jen a pouze ji klopit směrem ke koši se sklopenou rukojetí.

 2. pavel says:

  Dobrý den,řeším tento problém,ale dým valí jakoby z výfuku. měl jsem sekačku otočenou košem nahoru při čištění. co stím.díky

 3. Švanda says:

  Já bych Vám doporučil sekačku Honda. Tu obracím kvůli čiště pravidelně a za rok jsem nevypozoroval žádný problém.

 4. Jirka Mázl says:

  Jco já vím, tak Honda to má nějak vyřešený, že snad nenateče. Alespoň s jeich křoviňákem se dá různě převracet a klopit při převoážení a vše je cajk.

 5. luky says:

  aha, tak to máš dobrý

 6. pepino says:

  Jak klopit sekačku VeGa 495

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *