TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Sekačka Partner 4046 SDW: Jak na výměnu oleje?

Written By: Tomáš Hubálek - Jun• 05•07

Manuál k sekačce požaduje, aby majitel po prvních pěti hodinách provozu vyměnil v sekačce olej.

Bohužel informace z manuálu o tom, jak to udělat jsou strašně kusé (skoro bych řekl, až mizerné) a tak jsem musel hledat na internetu a nakonec jsem našel vše potřebné na webu Briggs&Stratton, v článku článku How to Change Your Oil. Pro ty z vás, kteří neumíte anglicky, nebo to nechcete studovat, přináším pár fotek a postup, jak jsem to udělal já.

1. Příprava

  • Nastartujte sekačku a nechte motor chvíli běžet. Výměna oleje se má provádět, dokud je motor teplý.
  • Z bezpečnostních důvodů odpojte svíčku.
  • Očistěte všechna místa, kudy by se při výměně oleje mohla do sekačky dostat špína.

2. Odstranění starého oleje

Manuál k mému motoru mluví o dvou způsobech odstranění oleje. Vrchem, nebo spodem. Briggs&Stratton v návodu na webu mluví o vypuštění spodem. Já jsem neměl po ruce potřebnou ráčnu, takže jsem se rozhodl vyměnit olej vrchem.

Otočil jsem sekačku tak, aby vzduchový filtr byl nahoře (viz foto). Pokud sekačku otočíte špatně, může se vám znečistit vzduchový filtr olejem, a pak vám může pomoci článek Obrátil jsem sekačku vzhůru nohama a po zapnutí se z ní vyvalil modrobílý dým… Co dělat?.

Pak jsem odšrouboval víčko od olejové nádrže a nechal olej volně vytéct do připravené nádoby (poznámka: sklenička od majonézy z obrázku je malá, deleko vhodnější je např. nejaká miska, nebo alespoň 0,7 l sklenice).

3. Doplnění nového oleje

Doplnění je jednoduché, jen se nesmí zapomenout na to, aby se nádržka nepřeplnila. Doplňujte raději pomaleji a postupně měřte hladinu oleje. Mě např. v nádobce trocha oleje zbyla.

Doufám, že můj článek někomu k něčemu bude.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

One Comment

  1. Jitka Růžičková says:

    Mnohokrát děkuji za radu při výměně oleje ze sekačky.Moc jste mi pomohl.Jitka Růžičková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *