TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Výběr sekačky: motorová sekačka s pojezdem nebo bez pojezdu?

Written By: Tomáš Hubálek - Jun• 03•07

Jak už jste si asi všimli, koupil jsem si sekačku Partner 4046 SDW. Před její koupí jsem řešil otázku, jakou sekačku si vybrat. Jedna z otázek, kterou jsem řešil bylo i to, jestli vybrat motorovou (benzínovou) sekačku s pojezdem nebo bez pojezdu.

Pokud tedy řešíte tuto otázku taky, řekl bych že nejlepší je položit si následující otázky:

 • Máte velkou plochu bez překážek (stromy, zatáčky, kameny) – kupte si s pojezdem. I když je těžší (např. moje sekačka Partner 4046 SDW váží skoro přes 30 kg), tak ji nemusíte tak daleko tahat. Prostě sekačku nasměrujete, držíte páku pojezdu a ona jede sama.
 • Máte menší plochu, ale členitější – pak se může hodit spíše lehčí sekačka (např. Partner P 3540 S váží jenom 20 kg, což je přibližně hmotnost kočárku s dítětem) s menší šíří záběru. Pokud musíte neustále manévrovat, pojezd nepředstavuje žádnou výhodu a s menším záběrem se dostanete do užších míst.

Po delších zkušenostech musím říct, že volba sekačky s pojezdem byla dobrá, i když plocha, kterou sekám je jen cca 500 m2.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

6 Comments

 1. Tereza says:

  Na 80m2 asi nebude potreba s pojezdem. Ale taky resim problem jestli benzinovou nebo elektrickou. Asi zajedu do Obi a letak rozhodne.

 2. [1] Na tak malou plochu (teda pokud není 2×40 metrů 😉 a pokud tam nemáte nějakou slalomovou dráhu, tak bych doporučoval elektriku.

  Je prakticky bezúdržbová, nesmrdí a je levnější a lehčí. Taky provoz je levnější, než u benzínu.

 3. indigo says:

  A co hlučnost u této sekačky ?

 4. Tom says:

  [3] Má 96 db, což podle této tabulky je něco mezi nákladním autem a symfonickým orchestrem 😉

  Těžko říct, jestli vám to přijde moc nebo málo. Já s tím nějaký extra problém nemám…

 5. david says:

  Taky mě ten stroj zaujal. A jaké zkušenosti máte po ročním sekání?? Nějaké problémy?? Myslíte, že by zkousla 1400 m2.

 6. Tom says:

  [5] Celkem jsem spokojen. V zásadě dělá co má. Pokud jde o 1400 m2, tak nevím pro co ji doporučuje výrobce, asi bych se řídil doporučením výrobce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *