TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Banka je velká budova, kde vás uvítá osobní bankéř v kravatě…

Written By: Tomáš Hubálek - Nov• 16•07

… nebo ne? Tak banky vypadaly v minulém století a mnohé tak vypadají i dneska. Před lety jsme tu měli jednu banku, která se hodně snažila aby takhle nepůsobila.

Byla to eBanka.cz. Banka, jejímž jsem klientem od roku 1999. Prožili jsme si spolu pěkné chvíle, občas jsme se trochu pohádali nebo si úplně neporozuměli, trošku se poškádlili ale teď je náš vztah … no … no prostě stabilní.

Ale teď se tu objevila nová kočka. Má energie na rozdávání, je sexy, vtipná a má dokonce i svůj blog.

Nebudu vás napínat. Je to polská mBank. Hrozně mi připomíná eBanku, než si z rozumu vzala pana Kellnera a jako předčasně zestárlá mladá paní zakotvila v bezpečném přístavu rakouského bankéře.

Představte si že mBanka má bankovní blog, kde pár lidí jako my, píše o svém pejskovi. To prostě není banka a to se mi právě líbí. Pro mě je banka instituce, která mi umožní se přihlásit se (bezpečně!!) a poslat svoje peníze někam. Jednou za rok, když potřebuju něco nestandardního, tak si chci o půl jedenácté večer zavolat a to je všechno.

Hlavně ať mě neotravují a pokud mě budou bavit, tak jejich plus.

Komunikace všech českých bank mě odpuzuje, u některých víc a některých méně, ale ještě jsem nenašel bankovní obdobu Oskara (v jehož šlépějích naštěstí víceméně pokračuje Vodafone).

Doba se změnila a představa banky jako seriózní instituce padá. Stejně se všechno děje elektronicky a na internetu člověk v šedém saku působí … no … nepatřičně. Stejně tak obludné přihlašování do Servisu24 mě pokaždé vytočí, jejich nesmyslné limity, nemožnost bezpečně něco poslat z internetové kavárny. To je prostě obraz instituce, která nechce zaspat dobu, ale prostě už nemá mladé smýšlení…

Doufám, že mBanka moje očekávání naplní a že český bankovní trh pochopí, že bankovní přepážky a fronty jsou je do filmů pro pamětníky…

Další články o mBank najdete zde

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

4 Comments

 1. Vindra says:

  No ja jsem jiz rok a pul spokojenym klientem FIO druzstevni zalozny. Poplatky zadne, ebankovnictvi rozumne a urok pro zustatek slusny…

 2. Tom says:

  [1] Zkoušel jsem jejich demo účet a nějak mě nenadchnul. Ale věřím, že někomu může vyhovovat…

 3. Adam / mBank says:

  díky, věřím, že nezklameme 🙂

 4. Tom says:

  [3] Taky doufám, držím palce…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *