TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Filipíny – Manila Ocean Park

Written By: Tomáš Hubálek - Sep• 05•08

Poslední víkend na Filipínách jsem byl tak utahaný, že se mi nechtělo už nikam daleko jezdit a tak jsem se rozhodl zůstat v Alabangu a poté, co se dostatečně vyspím, zajedu se mrknout někam do Manily. Dostal jsem tip na celkem nový Manila Ocean Park a protože mám rád podmořský svět, rozhodl jsem se že to zkusím.

Klasická cesta, kterou už jsem znal, z Alabangu do Rizal parku trvala asi 45 minut a byly celkem standardní. Manila Ocean Park se nachází kousek od Rizal Parku, není sice dobře značený, ale najít byste ho měli celkem v pohodě (je až u moře, případně se mrkněte na mapku na jejich webu).

Mania Ocean Park bude v dohledné době součástí velkého komplexu včetně mallu a hotelu, ale v současnosti je tam jenom několik fast foodů a samotné oceanárium. Vstupné je 400 PHP (což je něco přes 120 Kč), což myslím stojí za to investovat.

Po vstupu vás uvítá venkovní expozice sladkovodních ryb (ty obrovské v úvodu jsou fakt impozantní) a pak přejdete do vnitřku, kde vás čekají desítky akvárií s mořskými rybami. Na mě největší dojem udělali perutíni, blikající ryby, ryba co dokonale imituje kámen a pavoučí krab. Ten je opravdu obrovský a nechtěl bych ho potkat někde při potápění (byť by mi nejspíš nic neudělal).

Poté, co projdete expozici akvárií, přejdete do dalších místnosti, kde jsou jsou některé stěny skleněné a vy se díváte do velikých bazénů plných ryb. Vrcholem prohlídky je pak prosklený podmořský tunel a stěna se židličkami, kde se cítíte jako kapitán Nemo ve své pracovně.

Moc dalšího povídání, už k tomu víc nemám, mrkněte raději na fotky.

Všechny fotky najdete na konci alba Filipíny 2008

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *