TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Pár drobných postřehů z USA: doprava

Written By: Tomáš Hubálek - Nov• 01•07

Asi je notoricky známo, že silnice jsou tu mnohem lepší než u nás. Pár zajímavostí (alespoň pro mě) ale zmíním:

Na křižovatce je možné i na červenou odbočit doprava, pokud zrovna nic nejede.

Hybridní auta začínají být populární. Vláda je podporuje tak, že majitelé hybridních aut mají různé výhody. Např. mohou parkovat na místech, kde ostatní nemůžou. Mají také speciální poznávací značku. Dave má jedno takové auto (Toyota Prius), nestartuje otáčením klíčku a vždycky když jeho auto “nabootuje” (tento termín se používá v počítačích pro start počítače), musí kliknout na obrazovku že souhlasí s tím, že se za jízdy nebude na tu obrazovku dívat a že bude řídit bezpečně. Nevěřil jsem svým očím 😉

Auta mají poznávací značku jen vzadu. Auta dovezená z evropy mají vepředu často buď prázdné místo, nebo nějaký vlastní obrázek. Každý stát vydává různé designy poznávacích značek, často barevné s obrázkem.

Automatické řazení je neuvěřitelně pohodlné.

Strašně se zdražil benzín. Před rokem jsem za plnou nádrž platil necelých 30 USD, teď skoro 45 USD. Je pravda, že teď mám větší auto (Pontiac Grand Prix). Spotřeba se udává s mílích na galon, takže se to těžko přepočítává.

Za chvíli jdu psát o Halloweenu…

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *