TOMÁŠ HUBÁLEK BLOG: BAVTE SE PŘIMĚŘENĚ…

Pár drobných postřehů z USA: o jídle

Written By: Tomáš Hubálek - Oct• 31•07

Je tu jídlo zdravé?

Myslím že u nás si každý myslí že typické americké jídlo je nezdravé. Tak jako nic není černobílé ani s jídlem to tu není jednoznačné.

Na jednu stranu jsou tu ukrutně sladké nápoje, skoro ve všem je kupa konzervantů. Američan si k obědu klidně dá hamburger s hranolkama a k tomu strašne sladký milkshake (což je přibližně vanilková smetanová zmrzlina rozmíchaná s mlékem a napěněná).

To je brutus, jednou jsem to taky zkusil… 😉

Na druhou stranu si tu můžete i v závodní jídelně dát soup-salad, což je salát z čerstvé zeleniny, který si sami namícháte a ochutíte a k tomu si dáte polévku.

Nebo mexické jídlo, kdy máte tortilu, kupu zeleniny, takovou kaši z fazolí a trochu drceného kuřecího.

Nebo obloženou bagetu v Subway, kde si zase můžete říct co do toho chcete a co ne. A k tomu neslazený ledový čaj nebo sodu.

Myslím že tak, jako hodně věcí tady, je to vždycky o osobní odpovědnosti a vůli. Je tu hodně lidí co má obrovskou nadváhu. Na druhou stranu, pokud chcete může snadněji než u nás jíst zdravě a přitom chutně.

Porce

Možná že jedna z příčin, proč tu lidi hodně jí je velikost porcí. Připadá mi to stejný podfuk jako s light potravinami. Prostě malá porce je jen o trošičku menší než tak, která by byla akorát a tak si dáte tu dvojnásobnou. Viděl jsem tu dokonce plechovky od Coly, který byly přibližně dvou třetinové než ty u nás. Takže, abyste měli stejně dáte si dvě a hned spotřebujete víc.

Stejně tak jedna plechovka strojí třeba 50 centu, ale dvanáct jich koupíte za 3 dolary. Prostě ten poměr je vždy nastaven tak, aby se nevyplatilo nakupovat v malém.

Jinak se těšte, další příspěvek bude o Helloweenské souteži masek pořádané přímo v továrně… Budou i nějaké fotky….

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *